„Wygląd to 80% sukcesu” – Woody Allen

  Witamy w naszej szkole dress school

Co to jest dress code? Od jak dawna to pojęcie występuje jako element etykiety w życiu i biznesie? Czy pracodawca może narzucić pracownikom określone stroje firmowe?

Czy naprawdę jednakowe stroje firmowe mają takie znaczenie wizerunkowe i marketingowe? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w naszych artykułach w dziale „Dress code– historia, rola i znaczenie ubioru” Ale nasz blog ma różne oblicza. Są też porady praktyczne. Przygotowaliśmy słowniczek najważniejszych pojęć ilustrowany zdjęciami. Opisujemy szczegółowo ważne zasady doboru elementów składających się na ubranie służbowe i najczęściej popełniane błędy (np. business dress code vs smart casual). Przedstawiamy podstawowe informacje z zakresu etykiety biznesowej.

Dla urozmaicenia w dziale „Modowe wskazówki i stylizacje” pokazujemy ciekawe stylizacje z uwzględnieniem najnowszych trendów w modzie a także wiele praktycznych rad jak ciekawie i modnie skomponować stroje służbowe. Polecamy ciekawe książki i najlepsze blogi, które można znaleźć w sieci.

W dziale „Historia mody” opowiadamy ciekawostki z historii poszczególnych elementów stroju. Czy wiecie na przykład skąd wziął się krawat tak obecnie niezbędny w wersji służbowej ubrania dla pracowników? A na koniec bardzo ważny i obszerny dział naszego bloga „Ekologia vs moda” i szereg wpisów na Facebooku (www.facebook.pl/dresscodepl), które poświęcamy edukacji z zakresu zagadnień odpowiedzialnej mody, zrównoważonego rozwoju i z całym przekonaniem promujemy tzw. slow fashion ciągle przypominając o przemilczanym problemie ekologii w przemyśle odzieżowym.


Szukaj na naszym blogu:

Działy naszego bloga:

Najnowsze artykuły:

4.36. Wiosenne stylizacje 2018

Po długiej zimie wszyscy jesteśmy spragnieni słońca  i kolorów ale na szczęście już dawno wiosna nie była tak radosna i energetyzująca. W tym sezonie zdecydowanie króluje kolor.
Z jednej strony delikatne i romantyczne pastele, a z drugiej mocne i soczyste barwy. Różnorodność i swoboda to cechy charakterystyczne tej wiosny, dlatego dopuszczalne są zestawienia monochromatyczne jak i bardzo kontrastowe. czytaj dalej

4.35. Wigilijne stylizacje dla Pań

Okres przedświąteczny to przede wszystkim czas dzielenia się z innymi. My również dzielimy się z Wami naszymi poradami na temat tego co modne w tym sezonie. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Was do stworzenia własnych  modnych i niepowtarzalnych  wigilijnych stylizacji. Życzymy radosnych i spokojnych Świąt! Zespół Dress code  

czytaj dalej

Nasze wpisy są zróżnicowane nie tylko z uwagi na tematykę, ale także z uwagi na osoby autorek.

Katarzyna Aleksandra Danowska

Katarzyna Aleksandra Danowska

Dyrektor ds. strategii i kreacji, ekspert w zakresie wizerunku biznesowego przedstawia zbiór najważniejszych informacji dla osób, którym wiedza z zakresu dresscode’u niezbędna jest w codziennej pracy przy tworzeniu właściwego wizerunku swojego i swoich pracowników. Propaguje idee slow-fashion i ekologii.

Katarzyna Pałcik

Katarzyna Pałcik

Projektantka i stylistka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2014 obroniła z wyróżnieniem dyplom magisterski  na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Jej kolekcja RE-CONSTRUCTION oparta na recyklingu  zdobyła wiele nagród między innymi I miejsce w konkursie Łódź Miastem Talentów oraz  wyróżnienie podczas konkursu Złota Nitka 2015. Założycielka marki RE-LESS którą charakteryzuje minimalizm formy i unikatowość. Nazwa marki odnosi się do hasła „less is more” nawiązując do czasów kiedy ubrań było zdecydowanie mniej, ale za to ich jakość a zarazem wartość była bardzo wysoka. Człon „re” odnosi się również do metody recyklingu, który częściowo wykorzystywany jest do tworzenia ubrań marki.

Marta Leśniak

Marta Leśniak

Z wykształcenia historyk sztuki, przygotowała lekkie, interesujące do czytania przy porannej kawie materiały z zakresu historii mody, ubioru i etykiety.

Miłego czytania.

Twoje ubranie decyduje o tym jak widzi cię świat. Zwłaszcza dziś, gdy kontakty międzyludzkie są tak szybkie, ubiór jest błyskawicznym językiem.
- Miuccia Prada