4. Modowe wskazówki i stylizacje

4.8. Spodniowa różnorodność

Ulubiony element garderoby wspólczesnej kobiety. Co za szczęście, że obecne trendy zezwalają na taką stylistyczną różnorodność.

Na wybiegach widzieliśmy nowe fasony, zwłaszcza jeśli chodzi o górę. Talia zaczyna odgrywać coraz ważniejszą rolę. Podkreślamy ją wysokim stanem i szerokim paskiem. Widać też wiele zakładek, które optycznie wyszczuplają talię dodając lekko obwodu biodrom.

Nie brakuje ciągle biodrówek ale na szczęście przestały być one dominującym nurtem. Wszystkie trzy rozwiązania w talii wystąpują  z różnymi szerokściami nogawek.

Ponadto dużą popularność u projektantów a co za tym idzie łatwe do znalezienia w sklepach, są też spodnie o długości 7/8 lekko przed kostkę. Pięknie prezentują sie w ten sposób szczupłe, zadbane stopy  w letnich sandałkach. I tu miejsce na mały komentarz w zakresie dress code. Zasadniczo elegancka kobieta  nigdy nie zakłada do biura sandałków nawet bardzo eleganckich na obcasie. Stopa powinna być zakryta. Odstępstwem  mogą być odkryte  buty z otwartą piętą lub szpilki  z małym wycięciem ukazujące duży palec ( peep toe).

W zależności od upodobań możemy też wybrać różną szerokość  i długość nogawek.  Szerokie dołem, zwiewne, wykonane z lżejszych tkanin spodnie,  lubiane przez większość kobiet, świetnie sprawdzą się zarówno na wakacjach jak i do pracy, jeśli wybierzemy wersje bardziej garniturowo-klasyczną. Są to modele albo z wysokim stanem dla mogących poszczycić sie wąską talią albo ze stanem lekko obniżonym, które są znakomite dla każdej figury.

Ostatni model to obecne już od długiego czasu wąskie rurki. Ich dominacja już sie jednak kończy. Mamy je  w szafie na pewno. Można więc pomyśleć o zakupie innego modelu albo jeśli nadal je kochamy, kupmy rurki w nowym wiosennym kolorze.

 

 

 

 

 

Katarzyna Pałcik

Katarzyna Pałcik

W 2014 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom na wydziale Tkaniny i Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2013 roku tworzy autorską markę RE-LESS opartą na ekologii, zrównoważonej modzie oraz kultywowaniu tradycyjnego rzemiosła i wysokiego krawiectwa. Jej prace znajdowały się na wystawach w Galerii Kobro, Galerii Wschodniej i Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi a także w Galerii Pentagon w Radomiu. Instalacje rzeźbiarskie nawiązujące do przemysłu odzieżowego znalazły się również na wystawie najlepszych dyplomów w Czeskim mieście Liberec. Wielokrotnie nagradzana zarówno w konkursach rzeźbiarskich jak i modowych. Jej autorskie kolekcje ubiorów można było wielokrotnie zobaczyć podczas Fashion Week Poland. Jej kolekcja dyplomowa znalazła się na wystawie najlepszych prac dyplomowych Prime Time, która odbyła się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. W latach 2010-2014 uczestniczyła w Projekcie „Centrum Promocji Mody klaster branży tekstylno - odzieżowej – Rozwój” w ramach, którego wzięła udział w wielu szkoleniach oraz wykładach. Na swoim koncie ma kostiumy do filmu „Varia” w reżyserii Marty Giec, kostiumy do wielokrotnie nagradzanej etiudy „Wakacje” oraz pracę przy serialu „Ultraviolet”. Od 2017 roku kontynuuje edukację na Wydziale Rzeźby i Działań Interaktywnych na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Z firmą Dress Code Sp. J. związana od 2013 roku.